CELEBRITY
Zwolnienia grupowe w dwóch bankach w Polsce. Około 2800 osób na bruk

W czwartek 20 lutego br. o szwajcarskim banku UBS zwalniającym cześć załogi napisała wyborcza.biz. Ta instytucja finansowa ma swoje biura w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. W naszym kraju pracuje dla niej 8700 osób. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że zwolnienia grupowe obejmą około 7 proc. zatrudnionych w banku UBS w Polsce. W praktyce oznacza to, że…
W czwartek 20 lutego br. o szwajcarskim banku UBS zwalniającym cześć załogi napisała wyborcza.biz. Ta instytucja finansowa ma swoje biura w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. W naszym kraju pracuje dla niej 8700 osób.
Z ustaleń dziennikarzy wynika, że zwolnienia grupowe obejmą około 7 proc. zatrudnionych w banku UBS w Polsce. W praktyce oznacza to, że pracę straci około 1200 osób. Instytucja finansowa podjęła też decyzję o zamknięciu biura w Warszawie.
W UBS w Polsce nie działają związki zawodowe. Firma przekazała, że rozmawia z reprezentantami pracowników o warunkach odpraw. Osoba związana z tą instytucją przekazała wyborczej.biz, że zwalniani dostaną kompleksowe wsparcie, a także dodatkowe odprawy znacznie wyższe niż te wynikające z polskiego prawa pracy. UBS ma też pomagać pracownikom w znalezieniu nowego stanowiska w firmie lub poza nią. Pracownicy otrzymają też możliwość skorzystania z doradztwa zawodowego.
Zobacz także
Zobacz też: Unijna dyrektywa NPL. Nowe zasady dla kredytobiorców
“Decyzje podejmowane w Polsce są zgodne z długoterminową strategią UBS, której celem jest dalszy stabilny rozwój firmy. Obejmuje to optymalizację strategii zatrudnienia oraz koncentrację na kluczowych obszarach, które zapewnią nam sukces na konkurencyjnym rynku. Skupiając nasze działania w Krakowie i Wrocławiu, dążymy do ułatwienia współpracy między zespołami, zwiększenia efektywności operacyjnej i wzmocnienia fundamentów do ciągłego rozwoju w przyszłości” – wyjaśnia oficjalnie UBS.
NatWest Grup Poland wycofuje się z Polski