CELEBRITY

Iga Świątek zmierzy się z Qinwen Zheng w bardzo oczekiwanym rewanżu

Published

on

Po czterech zwycięstwach teraz przed Igą Świątek kolejne starcie na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. W półfinale singlowego turnieju Polka stawi czoła Qinwen Zheng. Chinka zajmuje obecnie siódme miejsce w rankingu WTA, a w swoim ćwierćfinale pokonała kończącą karierę Angelique Kerber 6(4):7, 6:4, 7:6(6).

Za to pierwsza rakieta świata wyeliminowała Amerykankę Danielle Collins. Było to bardzo emocjonujące starcie. W pierwszym secie nasza rodaczka zwyciężyła 6:1, w drugim to jej rywalka pokazała się dużo lepiej i wygrała 6:2. W trzecim secie o wyniku rozstrzygnął… krecz Amerykanki. Później również działo się sporo. Collins… oskarżyła Świątek o nieszczerość.

Zwyciężczyni starcia Świątek kontra Zheng w wielkim finale paryskich zawodów zmierzy się z wygraną półfinału pomiędzy Anną Karoliną Schmiedlovą (67. WTA) a Donną Vekić (21. WTA). To starcie zaplanowane jest na czwartek, 1 sierpnia, na godz. 20.30.