CELEBRITY

WTA. “Jedynka” nie zawiodła. Za nami starcie Ukrainek

Published

on

Coco Gauff bez problemu awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA 1000 w Toronto. W starciu reprezentantek Ukrainy z kolei lepsza okazała się Marta Kostiuk.

W tle igrzysk olimpijskich w Paryżu rywalizacja w tenisowym tourze trwa. Na czwartek zaplanowano kolejne spotkania drugiej rundy turnieju WTA 1000 w Toronto. Do zmagań przystąpiła Coco Gauff, która w pierwszej rundzie miała wolny los.

Amerykanka mierzyła się ze zdecydowanie niżej rozstawioną Yafan Wang. Reprezentantka Chin potrafiła odrabiać straty przełamania w obu setach, ale jednocześnie to faworytka meczu była skuteczniejsza w końcówkach.
W rezultacie Gauff zwyciężyła wynikiem 6:4, 6:4 i w kolejnej rundzie zagra z Dianą Sznaider. Rosjanka okazała się lepsza od Magdaleny Fręch w czwartkowym meczu. Pełną relację z tego spotkania przeczytacie TUTAJ.

W Toronto oglądaliśmy też ukraińskie starcie. Zapowiadało się ono bardzo obiecująco i faktycznie dostarczyło trzysetowych wrażeń. Marta Kostiuk wygrała pierwszego seta z Eliną Svitoliną. W drugiej partii lepsza okazała się bardziej doświadczona z zawodniczek. Decydujący set padł jednak łupem Kostiuk.