CELEBRITY

To z nią Fręch zagra o ćwierćfinał. Dopiero co zakończyła fatalną serię

Published

on

Magdalena Fręch poznała przeciwniczkę, z którą zmierzy się w IV rundy turnieju WTA 1000 w Pekinie. Na jej drodze stanie Shuai Zhang. Chinka przerwała kilka dni temu fatalną serię porażek w kobiecym tourze.

W niedzielę Magdalena Fręch (WTA 31) sprawiła miłą niespodziankę. Polka zanotowała wielki powrót w pojedynku z Dianą Sznaider (WTA 16) i pokonała Rosjanką 0:6, 6:3, 6:4 (więcej tutaj). Tym samym po raz pierwszy w karierze wystąpi w 1/8 finału prestiżowej imprezy China Open.

Kilka godzin po swoim zwycięstwie 26-latka z Łodzi poznała kolejną przeciwniczkę. Została nią Shuai Zhang (WTA 595), która pewnie pokonała 6:2, 6:3 Belgijkę Greet Minnen (WTA 94). Reprezentantka gospodarzy potrzebowała do tego godziny i 16 minut. W tym czasie postarała się o sześć przełamań, a sama straciła serwis dwukrotnie.

Zhang gra w China Open 2024 dzięki dzikiej karcie. Jej niska pozycja w światowej klasyfikacji to efekt ostatnich problemów zdrowotnych, ale także bolesnej serii porażek. Na przestrzeni dwóch sezonów 35-latka przegrała aż 24 mecze z rzędu. Ta fatalna passa zaczęła się w lutym 2023 roku w Lyonie, a dobiegła końca właśnie teraz w Pekinie