Connect with us

CELEBRITY

Iga Świątek i Viktoria Kuzmova bez finału. Przegrały z Nicole Melichar i Yifan Xu

Published

on

Iga Świątek i Viktoria Kuzmova zostały zatrzymane w półfinale debla turnieju WTA Premier 5 w Nowym Jorku. Polka i Słowaczka przegrały z Amerykanką Nicole Melichar i Chinką Yifan Xu.

Rywalizację w singlu w Nowym Jorku Iga Świątek zakończyła na I rundzie. W deblu spisała się bardzo dobrze, a jej partnerką była Viktoria Kuzmova. Polka i Słowaczka wyeliminowały trzy duety. Dopiero w półfinale przegrały 4:6, 5:7 z rozstawionymi z numerem drugim Nicole Melichar i Yifan Xu.

W pierwszym secie miało miejsce jedno przełamanie, które Melichar i Xu zdobyły na 3:2. Chwilę wcześniej Świątek i Kuzmova nie wykorzystały trzech break pointów na 3:1. W drugiej partii Polka i Słowaczka z 3:5 wyrównały na 5:5. Dwa kolejne gemy padły łupem Amerykanki i Chinki, a o losach obu z nich rozstrzygnął decydujący punkt przy 40-40.

W trwającym 74 minuty spotkaniu Świątek i Melichar miały siedem break pointów i wykorzystały tylko jednego. Melichar i Xu na przełamanie zamieniły trzy z czterech szans. Amerykanka i Chinka zdobyły 40 z 57 punktów przy swoim pierwszym podaniu.