CELEBRITY

Iga Świątek dostała ważne wiadomości. Niebywałe, kto do niej napisał

Published

on

Iga Świątek zdobyła brązowy medal Igrzysk Olimpijskich, wygrywając ze Słowaczką Anną Karoliną Schmiedlovą w dwóch setach. Zanim jednak do niego doszło, Polka zmagała się z wieloma negatywnymi emocjami po porażce w półfinale zawodów. W tych trudnych momentach mogła liczyć na wsparcie nie tylko kibiców i swojej rodziny, ale również i największych legend kobiecego sportu.

Emocjonalne dwa dni Igi Świątek na IO w Paryżu
W meczu o brązowy medal IO w Paryżu raszynianka walczyła z rewelacją tegorocznej olimpiady, Słowaczką Anną Karoliną Schmiedlovą. Pojedynek nie rozpoczął się najlepiej dla Świątek, ponieważ po trzech setach przegrywała z niżej notowaną przeciwniczką. Ponadto zmarnowała swoje podanie, które zadecydowało o objęciu prowadzenia przez Słowaczkę na 2:1. Za chwilę jednak tym samym odpowiedziała Iga, która poszła za ciosem. Do końca rundy punktowała już tylko tenisistka z Raszyna, po drodze trzykrotnie doprowadzając do break pointa. Skończyło się na 6:2.

W drugiej partii Iga Świątek kontynuowała swoją fantastyczną grę. W niej 23-latka kompletnie zdominowała oponentkę, która nie potrafiła dotrzymać jej kroku. W drodze po brąz IO w Paryżu dwukrotnie przełamała Schmiedlovą, a także wykorzystała pierwszą piłkę meczową. Dzięki temu raszynianka mogła cieszyć się z pierwszego olimpijskiego medalu w karierze. Ponadto jest to również największe osiągnięcie w historii występów polskich tenisistów na igrzyskach.

Dzień wcześniej jednak Iga Świątek musiała przełknąć gorycz przegranego półfinału z Chinką Qinwen Zheng. Taki przebieg meczu mocno wpłynął na naszą tenisistkę, która kilkukrotnie nie mogła powstrzymać płaczu. Łzy uroniła w trakcie wywiadu dla Eurosportu, a także wtedy, gdy nie rozmawiała z żadnym dziennikarzem. Po wczorajszym wygranym starciu o 3. miejsce na igrzyskach w Paryżu ujawniła także, że po przegranej walce o finał olimpiady płakała przez 6 godzin .