CELEBRITY

Decyzja sędziego mogła uratować Magdę Linette. Koniec był smutny

Published

on

Smutna niespodzianka w meczu drugiej rundy Hua Hin 2. Magda Linette przegrała z Rebeccą Sramkovą 6:7(5), 4:6. Polka stoczyła ze Słowaczką niezwykle wyrównane spotkanie, ale w końcówkach setów lepsza była 102. tenisistka rankingu WTA. Polka w ostatnim gemie meczu była blisko uratowania się, ale decyzja sędziego skomplikowała jej sytuację.

Nie tak to miało wyglądać! Najpierw pierwszy set przegrany po tie-breaku, a potem… przerwa z powodu opadów deszczu. Wydawało się, że Magda Linette szybko wróci do gry, ale ostatecznie musiała opuścić kort. A krótka z pozoru przerwa znacznie się wydłużyła.

Mecz “na raty” Magdy Linette. Deszcz w Tajlandii
Warunki pogodowe w Tajlandii wcale się nie poprawiały i ostatecznie około godz. 14.30 polskiego czasu rozpoczęto próbę wysuszenia kortu. A to wciąż nie oznaczało szybkiego powrotu do gry. W końcu jednak obie zawodniczki mogły pojawić się na korcie i dokończyć spotkanie. A w lepszej sytuacji była Rebecca Sramcova, która wygrała pierwszego seta po tie-breaku.

W drugiej partii wyglądało to podobnie — znów oglądaliśmy wyrównaną walkę, statystyki obu zawodniczek były niezwykle podobne, a o zwycięstwie miały zadecydować detale. A Magda Linette po przerwie musiała błyskawicznie się skoncentrować, bowiem serwowała przy stanie 3:4 dla rywalki.

Przy stanie 4:3 dla Słowaczki z powodu opadów deszczu mecz został przerwany. Wznowiono go dopiero o godz. 17. Niestety 102. tenisistka była aktywniejsza i po niezwykle długim gemie przy stanie 5:4 przełamała Polkę na zwycięstwo w całym meczu. Sramkova wygrała gema serwisowego Linette po niezwykle długiej batalii. Domknęła mecz dopiero przy czwartym break poincie, a w międzyczasie Linette była blisko uratowania się i doprowadzenia do wyrównania. Niestety Słowaczka grała pewniej, a w jednej ze spornych sytuacji arbiter przyznał punkt Sramkovej.

Słowaczka dzięki zwycięstwu awansowała do ćwierćfinału turnieju w Hua Hin. W nim zagra z Janą Fett, która najpierw wygrała z SaiSai Zheng, a potem awansowała dalej po walkowerze w meczu z Warwarą Graczową.

Magda Linette, jedna z najważniejszych polskich tenisistek, ponownie znalazła się w centrum tenisowych emocji na światowych kortach. Jednak tym razem, mimo walki, na końcu czekało ją rozczarowanie. Oto historia pełna zwrotów akcji, której jednym z kluczowych elementów była decyzja sędziego, mogąca zmienić losy meczu.

Walka o przetrwanie na korcie

Linette przystąpiła do meczu z dużą determinacją, będąc świadoma wyzwania, jakie ją czeka. Jej przeciwniczka to zawodniczka o mocnej reputacji i niezwykle wymagającym stylu gry. Od początku spotkania obie tenisistki prezentowały wysoki poziom gry, a wymiany piłek często trwały po kilkanaście uderzeń, wzbudzając zachwyt kibiców zgromadzonych na trybunach.