CELEBRITY

Dramatyczny mecz Igi Świątek o półfinał igrzysk! Nagły koniec. Sceny w Paryżu

Published

on

Zanim obie tenisistki rozpoczęły mecz polscy kibice mogli poczuć spore zaniepokojenie. Wszystko z powodu opadów deszczu, jakie nawiedziły Paryż. To było równoznaczne z zasunięciem dachu nad kortem im. Suzanne Lenglen. Warunki, jakie wówczas powstają na arenie nie do końca sprzyjają naszej reprezentantce, co potwierdził m.in. mecz z Naomi Osaką podczas tegorocznego Roland Garros, kiedy to raszynianka byłą o krok od sensacyjnej porażki z Japonką.
Nieoczekiwanie jednak tuż przed rozpoczęciem środowego spotkania doszło do… zmiany decyzji i dach został rozsunięty. Trudno powiedzieć, czy miało to wpływ na pozytywne nastawienie Świątek, ale faktem jest, że Polka bardzo efektownie rozpoczęła pojedynek i w trzech pierwszych gemach przegrała tylko trzy punkty, uzyskując pierwsze przełamanie.

Dominacja Igi Świątek w pierwszym secie. Rywalka nic nie mogła zrobić
Przy stanie 0:3 w końcu przebudziła się Amerykanka, która wygrała własny serwis, a następnie przy podaniu liderki rankingu WTA wyszła na prowadzenie 30:0. Cztery kolejne akcje wpadły jednak na konto faworytki, która tym samym powiększyła swoją przewagę, a chwilę później ponownie zaskoczyła rywalkę przy jej serwisie i wygrywała już 5:1.
Gdy wydawało się, że losy pierwszego seta są już rozstrzygnięte dość nieoczekiwanie, przy podaniu Świątek, zrobiło się 0:40. Ale nawet to było za mało, aby Collins odrobiła część strat. Od tego momentu popełniła bowiem szereg błędów, co skrzętnie wykorzystała pierwsza rakieta świata, zamykając partię w 30 minut.