CELEBRITY

Iga Świątek od razu zareagowała na sukces Mirosław. Aż zabrakło słów

Published

on

Mamy pierwszy złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Paryżu! W środę mnóstwo emocji dostarczyła nam Aleksandra Mirosław, która zwyciężyła w finale wspinaczki na czas. Polka była stawiana w gronie faworytek do triumfu i z tej roli wywiązała się w wielkim stylu. Na sukces swojej rodaczki błyskawicznie zareagowała Iga Świątek! Tak tenisistka pogratulowała 30-latce.

Iga Świątek zareagowała na wyczyn rodaczki. Te znaki mówią wszystko
W środę odbył się finałowy turniej, w którym nasza reprezentantka była główną faworytką do złota. Bez problemu awansowała do półfinału, gdzie zmierzyła się z Aleksandrą Kałucką. Już wtedy wiedzieliśmy, że któraś z Polek tego dnia zgarnie medal. Na koniec obie zawodniczki cieszyły się z krążków! Mirosław ze złotego, a jej młodsza koleżanka z brązowego.

“W wielkim finale emocje sięgnęły zenitu. Ale po chwili wszystko puściło i znów było pięknie! Po nieprawdopodobnie wyrównanym wyścigu Mirosław osiągnęła czas 6.10 s przy 6.18 s Chinki, która pobiła rekord życiowy. Ale to było za mało, bo Aleksandra Mirosław została mistrzynią olimpijską! Trzecie miejsce zajęła zaś Aleksandra Kałucka! Co za dzień, co za sukces!” – pisał o występie Polek Konrad Ferszter ze Sport.pl.