Connect with us

CELEBRITY

Iga Świątek – Petra Martić. Kiedy mecz? O której godzinie Świątek gra na Wimbledonie?

Published

on

Iga Świątek i Petra Martić zagrają o awans do trzeciej rundy Wimbledonu. Kiedy mecz Świątek – Martić? O której godzinie Świątek gra na Wimbledonie?

Obie tenisistki wygrały swoje spotkania w pierwszej rundzie. Świątek w dwóch setach ograła Sofię Kenin, natomiast Martić pokonała Francescę Jones po znacznie bardziej wyrównanym starciu – Chorwatka przegrała pierwszą partię, ale skutecznie wróciła do gry i ostatecznie wygrała 2:1 w setach.

Do tej pory Świątek i Martić grały ze sobą trzykrotnie – wszystkie trzy mecze wygrała liderka rankingu WTA, nie tracąc ani jednego seta. Rok temu Świątek i Martić zmierzyły się na Wimbledonie. Wówczas Polka triumfowała 6:2, 7:5.

Kiedy mecz Świątek – Martić? O której godzinie gra Świątek?
Mecz Świątek – Martić zaplanowano na czwartek 4 czerwca. Spotkanie Świątek – Martić będzie drugim tego dnia na korcie centralnym od godziny 14:30 – po zakończeniu meczu Fearnley – Djoković.

Iga Świątek i Petra Martić staną naprzeciw siebie w meczu o awans do trzeciej rundy Wimbledonu 2024. To spotkanie zapowiada się jako jedno z najciekawszych wydarzeń drugiej rundy, przyciągając uwagę fanów tenisa na całym świecie. Świątek, liderka rankingu WTA, zagra z doświadczoną Chorwatką, którą już trzykrotnie pokonała w przeszłości.

Poprzednie spotkania
Do tej pory Świątek i Martić mierzyły się ze sobą trzykrotnie. Za każdym razem Polka wychodziła z tych starć zwycięsko, nie tracąc ani jednego seta. Ich ostatnie spotkanie miało miejsce rok temu na Wimbledonie, gdzie Świątek triumfowała 6:2, 7:5. Mimo dominacji Świątek w dotychczasowych meczach, Martić zawsze stawiała twardy opór, co sprawia, że nadchodzące spotkanie będzie z pewnością emocjonujące.

Pierwsza runda Wimbledonu 2024
W pierwszej rundzie tegorocznego Wimbledonu obie tenisistki odniosły zwycięstwa. Iga Świątek pewnie pokonała Sofię Kenin w dwóch setach, nie tracąc ani jednego gema. Jej dominacja na korcie była widoczna od samego początku, a precyzyjne serwisy i skuteczne returny sprawiły, że Kenin nie miała szans na nawiązanie równorzędnej walki.

Z kolei Petra Martić miała nieco trudniejsze zadanie. Chorwatka zmierzyła się z Francescą Jones i po wyrównanej walce wygrała 2:1 w setach. Po przegraniu pierwszej partii Martić zdołała wrócić do gry, pokazując determinację i umiejętności, które pozwoliły jej odwrócić losy meczu.

Analiza gry obu zawodniczek
Iga Świątek
Świątek, jako liderka rankingu WTA, prezentuje niezwykle wysoki poziom gry. Jej styl opiera się na agresywnym forehandzie i precyzyjnych backhandach, które często kończą wymiany. Świątek jest także znana ze swojej zdolności do gry na różnych nawierzchniach, co czyni ją bardzo wszechstronną zawodniczką.

W tegorocznym Wimbledonie Świątek pokazała, że jest w znakomitej formie. Jej pewne zwycięstwo nad Sofią Kenin było dowodem na to, że Polka jest gotowa na długą i wymagającą rywalizację. Jej serwis i return były na bardzo wysokim poziomie, co pozwoliło jej kontrolować przebieg spotkania.

Petra Martić
Petra Martić to doświadczona zawodniczka, która potrafi zaskoczyć swoich rywali. Jej gra opiera się na mocnych serwisach i efektywnym wykorzystaniu całego kortu. Martić jest także znana z umiejętności gry w defensywie, co często zmusza rywalki do popełniania błędów.

W meczu z Francescą Jones Martić pokazała, że potrafi walczyć do końca. Mimo przegranej pierwszej partii, Chorwatka zdołała wrócić do gry, co świadczy o jej silnej psychice i determinacji. Jej umiejętność adaptacji do sytuacji na korcie będzie kluczowa w nadchodzącym meczu ze Świątek.

Historia rywalizacji na Wimbledonie
Historia spotkań Świątek i Martić na Wimbledonie jest krótka, ale już teraz obfitująca w emocje. Rok temu, na tym samym turnieju, Polka pokonała Chorwatkę w dwóch setach, 6:2, 7:5. Było to zacięte spotkanie, w którym Świątek musiała wykazać się zarówno umiejętnościami, jak i wytrzymałością psychiczną.

O której godzinie i gdzie oglądać?
Mecz Świątek – Martić został zaplanowany na czwartek, 4 czerwca. Spotkanie odbędzie się na korcie centralnym Wimbledonu, a będzie to drugi mecz tego dnia, po zakończeniu pojedynku Fearnley – Djoković. Początek spotkania Świątek – Martić przewidziany jest na godzinę 14:30 czasu lokalnego.

Prognozy i oczekiwania
Fani tenisa z niecierpliwością czekają na to spotkanie, które może okazać się jednym z najciekawszych w drugiej rundzie Wimbledonu 2024. Iga Świątek, jako liderka rankingu WTA, jest faworytką tego starcia, ale Petra Martić z pewnością nie odda meczu bez walki. Jej doświadczenie i umiejętności mogą sprawić, że Polka będzie musiała wspiąć się na wyżyny swoich możliwości, aby odnieść zwycięstwo.

Najlepsze zagrania Świątek w pierwszej rundzie
W pierwszej rundzie Świątek zaprezentowała kilka znakomitych zagrań, które zachwyciły kibiców. Jej precyzyjne serwisy, szybkie returny i agresywne forehandy sprawiły, że Sofia Kenin nie miała szans na nawiązanie równorzędnej walki. Świątek pokazała, że jest w znakomitej formie, co napawa optymizmem przed kolejnymi rundami turnieju.

Podsumowanie
Mecz Igi Świątek z Petrą Martić na Wimbledonie 2024 zapowiada się jako jedno z najciekawszych wydarzeń drugiej rundy. Obie zawodniczki mają coś do udowodnienia – Świątek chce potwierdzić swoją dominację na światowych kortach, a Martić pragnie zrewanżować się za dotychczasowe porażki. Bez względu na wynik, kibice mogą spodziewać się emocjonującego i zaciętego spotkania, które na długo pozostanie w pamięci fanów tenisa.