CELEBRITY

Iga Świątek ściągnęła na siebie uwagę. Nadchodzi wielka zmiana przepisów

Published

on

Iga Świątek wraca z przerwy toaletowej, a sędzia oznajmia jej, że przekroczyła dozwolony czas i w konsekwencji najbliższego gema zacznie od stanu 0:30. Fikcja? Nie, to jeden ze scenariuszy zmian, o których coraz częściej rozmawia się za kulisami światowego tenisa. Mogą wejść w życie już od następnego sezonu. Wszystko po to, by ukrócić stosowane przez wielu tenisistów “toaletowe gierki”. Polska tenisistka wcale nie jest tu niechlubnym wyjątkiem. Ba, wszystko zaczęło się od starannie wyreżyserowanego kłamstwa.

W 2022 r. Iga Światek wygrała US Open, ratując się z opresji w półfinałowym meczu z Aryną Sabalenką. Po przegranym secie wzięła przerwę toaletową. Wtedy pierwszy raz przyznała, co tak naprawdę dają jej chwile w odosobnieniu Świątek jest dziś pod obstrzałem. Niektórzy eksperci uważają, że wykorzystuje przerwy na wizytę w
łazience, by wybijać rywalki z rytmu.

A internauci wymyślili nowe hasło: gem-set-przerwa toaletowa Zanim uwaga skupiła się na Polce, wiele krytyki spotkało Stefanosa Tsitsipasa.

Andy Murray przestał się hamować i na korcie wykrzyczał: – Wiecie, że on oszukuje?!Obecne przepisy mówią jasno: zawodniczce nie wolno spędzić w łazience więcej niż pięciu minut. Tyle że sędziowie w ogóle tego czasu nie liczą. To może się wkrótce zmienić