CELEBRITY

Iga Świątek wskazała przyczynę porażki. “Nie powinnam była tego robić”

Published

on

Iga Świątek na trzeciej rundzie zakończył udział w tegorocznym Wimbledonie. Liderka światowego rankingu 6:3, 1:6, 2:6 przegrała z Julią Putincewą. – Wiem, co zrobiłam źle i nie popełnię znów tego błędu – powiedziała po spotkaniu 23-letnia Polka.

Iga Świątek odpadła z Wimbledonu. Wskazała przyczynę porażki.
Iga Świątek odpadła z Wimbledonu. Wskazała przyczynę porażki. Foto: Henry Nicholls / AFP

Iga Świątek dobrze zaczęła mecz i wygrała pierwszego seta. Później jednak na korcie dominowała urodzona w Moskwie 29-latka. Od stanu 1:1 w drugim secie całkowicie przejęła kontrolę, wygrywając aż dziewięć gemów z rzędu. W efekcie najpierw wygrała 6:1, a w decydującym secie prowadziła już 4:0.

Zryw w końcówce nie miał szans powodzenia. Co prawda obroniła dwie piłki meczowe, ale przy trzeciej, odbierając drugi serwis Putincewej, popełniła ostatni w turnieju niewymuszony błąd – z bekhendu trafiła w siatkę.