CELEBRITY

Najdłuższy mecz WTA od 13 lat, ponad cztery godziny! I to zakończenie…

Published

on

Laura Siegemund i Xiyu Wang rozegrały najdłuższy mecz w cyklu WTA od 2011 r. Ich pojedynek w 1/8 finału turnieju WTA 250 w Hua Hin trwał cztery godziny i dziewięć minut. Ostatecznie Niemka pokonała Chinkę 7:6(3), 4:6, 7:6(1). Spotkanie zakończyło się w najgorszy możliwy sposób.

Trzeci set trwał aż godzinę i 39 minut. Podobnie jak pierwsza partia, również zakończył się tie-breakiem wygranym przez Siegemund, choć Wang prowadziła już 6:5. Mecz zakończył się podwójnym błędem serwisowym Chinki.

To zdecydowanie najdłuższy pojedynek rozegrany w tym roku w cyklu WTA. Wcześniej to miano przysługiwało meczowi pierwszej rundy kwietniowego turnieju w Charleston, rozegranemu przez Amerykankę Katie Volynets i Holenderkę Arantxę Rus, które spędziły na korcie trzy godziny i 45 minut.

Najdłuższy mecz od 13 lat
Był to również najdłuższy mecz w cyklu WTA od 13 lat. W 2011 r. pojedynek trwający 4 godziny i 44 minuty w Australian Open rozegrały Włoszka Francesca Schiavone i Rosjanka Swietłana Kuzniecowa.

Siegemund w tym roku rozegrała kilka długich pojedynków. Jej kwietniowy mecz z Ukrainką Martą Kostjuk w Stuttgarcie trwał trzy godziny i dziewięć minut.

Kolejne wyzwania przed Siegemund
Rywalką Siegemund w ćwierćfinale będzie Chinka Xinyu Wang lub reprezentująca Hiszpanię Rebeka Masarova. W turnieju w Hua Hin udział bierze również Magda Linette. Poznanianka o ćwierćfinał zagra w czwartek ze Słowaczką Rebeccą Sramkovą.

W świecie zawodowego tenisa rzadko zdarza się, aby jedno spotkanie wywołało tyle emocji, spekulacji i intensywnych dyskusji, co ten mecz. Właśnie zakończył się najdłuższy mecz na WTA Tour od 13 lat, który trwał imponujące ponad cztery godziny. To starcie było nie tylko fizycznym wyzwaniem dla obu zawodniczek, ale również niezapomnianym widowiskiem dla kibiców. Wydarzenia na korcie sprawiły, że to spotkanie zostanie zapamiętane na długo. Zakończenie było niemal filmowe — pełne dramatyzmu, nieoczekiwanych zwrotów akcji i triumfu siły woli.