CELEBRITY

Najwyżej rozstawiona Świątek zdobywa brązowy medal olimpijski

Published

on

Numer 1 na świecie Iga Świątek z Polski opuści Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 r. z brązowym medalem w grze pojedynczej kobiet.

Świątek pokonała w piątek Słowaczkę Annę Karolinę Schmiedlovą 6:2, 6:1 w meczu o brązowy medal na kortach Rolanda Garrosa, stając się pierwszą tenisistką z Polski, która zdobyła medal olimpijski.

Swiatek potrzebowała zaledwie 59 minut, aby wyprzedzić 67. Schmiedlovą na korcie Philippe Chatrier, który jest dość znajomą lokalizacją dla 23-letniego Polaka. Swiatek wygrała cztery mistrzostwa French Open w ciągu ostatnich pięciu lat na tej arenie.

Przegrupowanie w Paryżu: Świątek znalazła się w meczu o brązowy medal po porażce z rozstawioną z numerem 6 Chinką Zheng Qinwen w czwartkowym półfinale.

Niespodzianka była dopiero trzecią porażką Świątek w Roland Garros. Przerwała również serię 20 zwycięstw Świątek na kortach ziemnych.

Jednak Swiatek nie poddała się ponownie, odnosząc zwycięstwo w swoim pierwszym spotkaniu w karierze z byłą zawodniczką z Top 30 Schmiedlovą w piątek. Łącząc swój rekord 5-1 w tym tygodniu ze wszystkimi bohaterskimi osiągnięciami na French Open, Swiatek ma 40-3 w życiu na Roland Garros.