Connect with us

CELEBRITY

Niepokojące sceny w półfinale US Open, gdy chory Jack Draper wymiotuje na korcie podczas meczu z Jannikiem Sinnerem.

Published

on

Podczas półfinałowego starcia Jacka Drapera z Jannikiem Sinnerem na US Open 2024 nie zabrakło emocjonującego tenisa, ale pojawiły się także niepokojące sceny. Brytyjczyk, zmagający się z chorobą, kilkakrotnie wymiotował na korcie, co wprowadziło dziwną atmosferę na Arthur Ashe Stadium w piątkowy wieczór.

W zaciętym pierwszym secie to Sinner triumfował, wygrywając 7-5, co przybliżyło go do finału. Drugi set był równie wyrównany, a obaj gracze utrzymywali swoje podania, aż do wyniku 4-3. Gdy Włoch serwował, aby pozostać na równi, sytuacja pogorszyła się dla jego przeciwnika, który nie był w stanie opanować swojego organizmu.

Na szczęście Draperowi nie zabrakło sił, aby kontynuować walkę. Udało mu się doprowadzić do tie-breaka, ale nie zdołał zrobić więcej, a lider światowego rankingu wygrał seta 7-6(3), zbliżając się do finału na odległość jednego seta.

Draper nadal walczył w trzecim secie, starając się dotrzymać kroku rozstawionemu z numerem 1 przeciwnikowi, pomimo swojego osłabienia. Jednak to nie wystarczyło, by zagrozić Sinnerowi, który wygrał trzeci set 6-2, przełamując serwis Drapera dwukrotnie i przypieczętowując swoje zwycięstwo w meczu.

Jannik Sinner zmierzy się z Francesem Tiafoe lub Taylorem Fritzem w finale US Open
Po zwycięstwie nad Jackiem Draperem, Jannik Sinner zmierzy się w finale US Open 2024 z Francesem Tiafoe lub Taylorem Fritzem. Amerykanie stoczą między sobą walkę w drugim półfinale, który odbędzie się dzisiaj wieczorem na Arthur Ashe Stadium.

Sinner prowadzi 4-1 w bezpośrednich pojedynkach z Tiafoe, ostatnio pokonując go w finale turnieju w Cincinnati, który odbył się przed US Open. Z Fritzem natomiast mają remis 1-1, a Sinner wygrał ich ostatnie spotkanie na turnieju w Indian Wells 2023. Jako obrońca tytułu z Australian Open, Włoch będzie walczył o to, by w niedzielę stać się dopiero czwartym mężczyzną, który wygrał zarówno Australian Open, jak i US Open po zmianie nawierzchni w Melbourne na korty twarde. Pozostali trzej to Mats Wilander (1988), Roger Federer (trzykrotnie – 2004, 2006 i 2007) oraz Novak Djokovic (trzykrotnie – 2011, 2015 i 2023).