CELEBRITY

Przykra niespodzianka Magdy Linette. Będą efekty w rankingu WTA

Published

on

Porażka Magdy Linette w drugiej rundzie turnieju w Hua Hin będzie miała swoje konsekwencje. Polka poniesie straty, które będą widoczne w poniedziałkowym notowaniu rankingu WTA. A to nie wszystko!

Mecz Magdy Linette od początku nie układał się po jej myśli. Najpierw pierwszy set przegrany po tie-breaku, a potem… przerwa z powodu opadów deszczu. Wydawało się, że Magda Linette szybko wróci do gry, ale ostatecznie musiała opuścić kort. A krótka z pozoru przerwa znacznie się wydłużyła.

Bolesna porażka i zmiana w rankingu WTA
Warunki pogodowe w Tajlandii wcale się nie poprawiały i ostatecznie około godz. 14.30 polskiego czasu rozpoczęto próbę wysuszenia kortu. A to wciąż nie oznaczało szybkiego powrotu do gry. W końcu jednak obie zawodniczki mogły pojawić się na korcie i dokończyć spotkanie. A w lepszej sytuacji była Rebecca Sramcova, która wygrała pierwszego seta po tie-breaku.

Niestety po powrocie na kort Słowaczka wciąż przeważała i ostatecznie ograła Polkę 7:6(5), 6:4. Przegrana będzie miała dla Polki konsekwencje w rankingu WTA.

Porażka w drugiej rundzie sprawiła, że Linette straciła 120 pkt, które w zeszłym roku zdobyła w Guangzhou. W poniedziałek Polka będzie miała na koncie 1191 pkt, przez co spadnie z 43. miejsca przynajmniej na 45. lokatę.

Już w przyszłym tygodniu Polka zagra w turnieju rangi WTA 1000 w Pekinie. Zobaczymy tam również m.in. Igę Świątek i Magdalenę Fręch.

Magda Linette, jedna z najlepszych polskich tenisistek, od dłuższego czasu jest w czołówce światowego rankingu WTA. Jej kariera, pełna wzlotów i upadków, jest inspiracją dla wielu młodych sportowców. Niestety, ostatnie wydarzenia na kortach mogą znacząco wpłynąć na jej pozycję w światowym rankingu, co z pewnością będzie miało swoje konsekwencje.

Zaskakująca porażka

Magda Linette, która w ostatnich miesiącach prezentowała solidną formę, przystąpiła do kolejnego turnieju z nadzieją na osiągnięcie dobrego wyniku. Wydawało się, że Polka jest w dobrej dyspozycji, ale rzeczywistość okazała się inna. Jej występ zakończył się wcześniej, niż ktokolwiek się spodziewał, co z pewnością było niemałym zaskoczeniem dla fanów i ekspertów.

Rywalka Polki, która teoretycznie nie była faworytką, zagrała jedno ze swoich najlepszych spotkań w karierze. Linette, pomimo swojego doświadczenia i wypracowanych technik, nie była w stanie przeciwstawić się świetnej formie przeciwniczki. Mimo że walka była zacięta, ostatecznie to rywalka wyszła zwycięsko z tego pojedynku. Porażka ta z pewnością jest bolesna, zwłaszcza w kontekście walki o punkty do rankingu WTA.