CELEBRITY

Tyle odpocznie Świątek. Takiej przerwy nie miała długo

Published

on

Rezygnacja Igi Świątek ze startu w turnieju WTA 1000 w Pekinie sprawiła, że Polkę czeka ponad miesięczna przerwa od gry. Taka sytuacja nie miała jeszcze miejsca w tym sezonie.

W piątek Iga Świątek poinformowała, że nie wystartuje w tegorocznym turnieju WTA 1000 w Pekinie, który zaczyna się już środę 25 września. W krótkim oświadczeniu opublikowanym przez WTA przekazano, że 23-latka podjęła taką decyzję ze względu na sprawy osobiste. (Więcej: TUTAJ).

Polka swój ostatni mecz w tourze rozegrała 5 września. W ćwierćfinale US Open przegrała z późniejszą finalistką Jessicą Pegulą 2:6, 4:6. Później miała wystąpić w rozpoczynającym się 16 września turnieju WTA 500 w Seulu. Wycofała się jednak z niego z powodu zmęczenia.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Iga wróci na kort. Najbliższą okazję na to będzie miała podczas turnieju w Wuhan, który rozpoczyna się 7 października. Z pewnością czeka ją więc ponad miesięczna przerwa od rywalizacji